جلسه ۱۷۳

صد و هفتاد و سومین نشست شیرازلاگ به صورت دورهمی و جمعی دوستانه در باغ ارم شیراز برگزار شد. در این نشست موضوعات مختلفی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت که از این بین می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سمت و سوی جدید فعالیت های شیرازلاگ: در این نشست راهبران شیرازلاگ به بحث درباره فعالیت های جدیدی که در شیرازلاگ شکل گرفته و خواهد گرفت صحبت کردند. طبق درخواست اعضای شیرازلاگ و افزایش تقاضا برای برگزاری جلسات به صورت دورهمی و بحث آزاد، تصمیم بر آن شد که تعداد بیشتری از جلسات به این دورهمی ها اختصاص پیدا کند که در این دورهمی ها به بحث و مناظره درباره مطالب مختلف خواهیم پرداخت و در مقاطع بعدی به مشارکت در پروژه های متن باز و آزاد نیز منجر خواهد شد.

  • بحث شیرین و همیشگی توزیع‌ها و میزکارهای مختلف: مبحث بعدی که مورد گفتگو قرار گرفت، انتقال تجربه افراد از کار با توزیع های مختلف گنو/لینوکس برای استفاده های شخصی و سرور بود. همچنین در رابطه با میزکارهای مطرح صحبت شد و مزایا و معایب هر یک از دید افراد بیان گردید.

  • کمپین های مطرح در fsf: خب می رسیم به موضوع مورد علاقه مهندس رحیم فیروزی، کمپین های مطرح در fsf. در این راستا پروژه های مطرح در fsf مورد بررسی و معرفی قرار گرفت و توصیه هایی در رابطه با نحوه مشارکت در این پروژه ها ارائه شد.

  • دورهمی و شبکه سازی: یکی از مهم ترین دلایل شرکت در جلسات شیرازلاگ شبکه سازی و همون جمع دوستانه ای هست که باعث پویا شدن اعضای گروه میشه. اگر فکر می کنید سمت و سوی فکری شما به تفکر آزاد نزدیک است و علاقه دارید با فرهنگ استفاده از نرم افزارهای آزاد آشنا بشید و تجربیات خودتون رو به اشتراک بگذارید، این دورهمی ها رو از دست ندید.